Milá žena, možno ti práve poviem niečo, čo potrebuješ počuť. Možno ti moje slová dokážu, že máš na výber, že nie je tvojím osudom žiť spôsobom, akým žiješ teraz, a cítiť to, čo dnes cítiš. Možno sa rozplačeš, možno začneš hľadať v mojich riadkoch skryté metafory a možno sa na mňa i nahneváš a povieš si, že ti klamem, pretože človek, ktorého srdce je zatienené bolesťou, ľahko zabudne na to, že si zaslúži viac. Že si zaslúži pokoj a lásku, svet, ktorý je čistý a priezračný, nie naplnený zmätkom.

A hoci patrím medzi ľudí, ktorí v živote mnohokrát pochybujú, týmto, čo ti teraz poviem, som si viac ako istá. Zaslúžiš si život, ktorý ťa bude dobíjať energiou, nie ti ju stále len odoberať. Zaslúžiš si prekvapenia, ktoré berú dych, nie istotu a ilúzie. Zaslúžiš si rána, ktoré dýchajú novými príležitosťami, nie starou bolesťou prameniacou z pradávnych sklamaní.

Zaslúžiš si začať odznovu, nie sa vracať k tomu, čo ťa zlomilo. Zaslúžiš si oslobodiť sa vidinou krajšej budúcnosti, nie sa spútať tým, čím ťa zranila minulosť.

Nech sa stalo čokoľvek, nech sa práve cítiš akokoľvek, chcem len, aby si vedela, že zajtra bude nový deň…

A ty si budeš môcť vybrať. Budeš si môcť povedať, že chceš zmenu, že chceš niečo iné, čokoľvek, len nie toto. Budeš si môcť zvoliť, či chceš svoje srdce dusiť bolesťou alebo živiť nádejou z nových začiatkov. Zajtra bude nový deň a na tvojich pleciach bude stáť rozhodnutie. Rozhodnutie, či si konečne zvolíš seba a šťastie, ktoré si vybuduješ sama, ktoré už viac nezveríš do rúk niekomu, pre koho by nikdy nebolo prioritou.

pexels.com

Tak ťa len prosím, tentokrát nevyberaj opatrne – nie spôsobom, akým si opatrnosť občas interpretujeme. Vieš, myslím, že si bola opatrná už príliš dlho. Opatrná ku všetkému, čo si doposiaľ mala. Tentokrát ťa však prosím, aby si bola opatrná sama k sebe. Bez ohľadu na to, čo touto voľbou stratíš, aké putá pretrhneš, či ostatní tvojmu rozhodnutiu budú alebo nebudú rozumieť. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Jazvy sú ilúziou minulosti

Nedovoľ, aby túto voľbu ovplyvnil strach z neznáma…  

Tentokrát musíš vyberať tou časťou srdca, ktorá nikdy nebola zranená. Presne tou, ktorá netuší, čo je to bolesť, ktorá sa nikdy neutopila v sklamaní. Tou časťou srdca, ktorá ako jediná vie, že si zaslúžiš lásku, pretože na ňu stále verí, pretože jej nik nevzal ilúzie. 

A buď si istá, že tá časť srdca tam je. Stále ju máš. Bez ohľadu na to, čo sme predtým zažili, všetci si ju v sebe nosíme. Môžeme prežiť čokoľvek, táto časť našich sŕdc je nezničiteľná, nik na ňu nemá dosah. Patrí iba nám a najťažšia skúška v našom v živote spočíva v tom, aby sme na jej prítomnosť nezabudli, aby sme si na ňu spomenuli vo chvíľach, kedy to potrebujeme naviac.

Zajtra bude nový deň, tak, prosím, nezabúdaj na moje slová. A nezabúdaj, že tým zajtrajškom môže byť i dnešok.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre