Veľa z nás sa už v živote stretlo s chlapcom, ktorý nás priťahoval – či už po fyzickej, alebo psychickej stránke. Cítili sme sa pri ňom tak žiaduco. Veľa, veľa sme sa rozprávali, o všetkom a v podstate o ničom. Pri každom jeho úsmeve sa nám začali podlamovať kolená a keď sme boli s ním, tak nám čas utekal až príliš rýchlo. Najradšej by sme ho zastavili a priali si, nech tá noc trvá večne…

Neviem, či sa to dá nazvať práve zamilovaním alebo iba určitým druhom náklonnosti. Vždy, keď hrala romantická pesnička, spomenuli sme si práve naňho. Večer pred spaním sme si predstavovali, aké by to bolo zaspávať práve v jeho náručí a po zobudení mu popriať dobré ráno. 

unsplash.com

Zdalo sa to byť tak krásne obdobie a až doteraz na to spomíname s úsmevom…

Bohužiaľ, až časom sme si uvedomili, ako veľmi sme museli bojovať o jeho pozornosť, o to, aby sme si získali jeho čas. On bol pre nás špeciálnym človekom, my však preňho nie. To, čo hovoril nám, hovoril ďalším dievčatám a my sme boli odhodlané s nimi všetkými bojovať a získať ho iba pre seba. 

Až po čase sme si uvedomili, že si zaslúžime niekoho, pre koho budeme špeciálne. O koho pozornosť nebudeme musieť bojovať, kto si na nás spomenie pri spoločnej pesničke, ktorá hrá práve v rádiu. Kto na nás bude myslieť, keď bude ráno vstávať a takisto keď bude večer zaspávať. Niekoho, kto si nebude musieť hladkať svoje ego tým, že bude namotávať milión dievčat, ale takého, ktorému bude stačiť jedno a bude ho robiť najšťastnejším na svete. 

unsplash.com

Každá z nás si zaslúži niekoho, kto napíše preto, lebo chce vedieť, ako sa máme…

Bude chcieť vedieť, čo máme nové, a to preto, lebo ho zaujímame. Nie niekoho, kto sa ozve, len aby vedel, či akurát v tejto chvíli niekoho máme a nemohli by sme to predsa spolu skúsiť, lebo s tými predošlými to nevyšlo alebo má práve s frajerkou nejakú krízu. 

V každom prípade si zaslúžime niekoho, pre koho sme prvou a nie jedinou, v tej chvíli možnou, voľbou. Niekoho, kto nás nepotrebuje len použiť ako výplň času na dlhé večery, kým sa nenájde niekto ďalší alebo kým ho neomrzíme. 

Zaslúžime si niekoho, pre koho budeme denným slnkom a nočným mesiacom a nie niekoho, pre koho sme len náplasťou na zlomené srdce. Zaslúžime si niekoho špeciálneho, kto bude náš svet robiť krajším a bude pri nás stáť, bude našou oporou v každom okamihu našich životov a nielen vtedy, keď to bude vyhovovať jemu. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nezapomenu...

Autor: Petra Pažičanová

Coverphoto: Photo by Valya Polishchuk on Unsplash 

Facebook komentáre