Bez ohľadu na to, čo máš za sebou a akých chýb si sa možno dopustila v minulosti, chcem, aby si vedela, že aj ty si zaslúžiš lásku. Že to nie je len výsada „vyvolených“ dokonalých žien, ktoré sú krásne, majú nohy až po zem, zbierajú komplimenty a vzbudzujú pozornosť všade, kde sa objavia. Nezávisle od toho, s kým si bola či nebola predtým, kto zlomil alebo nezlomil tvoje srdce, aké slová či skutky ťa v láske konfrontovali, vedz, prosím, že si zaslúžiš byť milovaná…

Drahá žena, dosť bolo slov o tom, že na teba láska nečaká. Áno, možno ju teraz od nikoho necítiš. Možno sa spamätávaš z rozchodu alebo si kladieš otázku, prečo si už roky sama. Možno si ty bola tou, ktorá sa k niekomu nezachovala správne a dodnes si to vyčítaš, no možno si to bola práve ty, kto niečo celé roky vyčítal niekomu inému. Možno stále nerozumieš, čo sa stalo a prečo ti niekto sľúbil to, o čom vopred vedel, že to nemôže dodržať. Prečo si sa práve ty musela stať niekoho náplasťou na jeho boľavé srdce, ktoré lásku chcelo, no nedokázalo dávať…

unsplash.com

Je to v podstate jedno. Pretože teraz si tu, možno ubolená, chladná alebo úplne zmenená. S novými ponaučeniami a cennými skúsenosťami, ktorými si si síce vôbec nechcela prejsť, no v konečnom dôsledku ťa len posilnili. Teraz si tu, žena, ktorá o sebe možno pochybuje a váha, či aj jej niekedy bude dopriate zamilovať sa, či je toho vlastne po tom všetkom ešte schopná.

Teraz je tu žena, ktorá v lásku možno neverí a možno v ňu dúfa až príliš…

Možno si kedysi závidela iným, ako hladko si tú lásku našli, zatiaľ čo ty si nachádzala len jej nepodarené kópie. Možno si sa po jednej skúsenosti do seba uzavrela natoľko, že si každú známosť pretla už v začiatku, aby sa nebodaj nezopakovalo to, z čoho si sa ešte nevyliečila. A možno si to práve ty, kto všetku vinu vzal na svoje plecia a povedala si si, že pre teba láska neexistuje. Že si ju nezaslúžiš, že proste nie si „dosť“, že si sa nenarodila pod šťastnou hviezdou alebo máš prežiť svoj život osamote.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Odpustenie

Chcem ti len povedať, že si tieto myšlienky nezaslúžiš. Nezaslúži si ich nik a už vôbec nie ten, kto si v láske už niečo vytrpel. Viem, aké ľahké je osvojiť si presvedčenie, že za nič nestojíš, ako málo stačí k tomu, aby sme na sebe hľadali len chyby a prehliadali to, čo je na nás krásne. Lebo na každom z nás niečo krásne je.

unsplash.com

Neviem, kto si, ale jedno viem určite…

Láska je aj pre teba. Presne taká, o akej snívaš. Láska úprimná, mocná, no zároveň tak krehká, že jedinou tvojou potrebou bude zo všetkých síl ju chrániť. Nie, nemusíš sa uspokojiť s málom. S láskou, ktorá ťa zraňuje, núti ťa pochybovať a tvoju budúcnosť zaodeje do čiernych mračien. Nie, tvojím osudom nie je zostať naveky sama a prizerať sa na iné páry, ktoré si lásku „zaslúžili“. Pretože aj ty si jednou z nich. Aj ty si hodná lásky.

Chcem, aby si vedela, že si zaslúžiš lásku. Skutočnú, výnimočnú. Takú, ktorá ťa každým dňom bude učiť, aké prirodzené je milovať ešte viac, nie ťa nabádať, aby si v sebe potláčala pud sebazáchovy. Lásku, ktorá ťa bude motivovať k tomu, aby si na nej pracovala, nie opravovala chyby niekoho iného…

Tak ťa prosím, nikdy o sebe nepochybuj. A ak tú lásku raz nájdeš, nedovoľ svojmu strachu či egu, aby si tento cit zničila… Pretože aj to sa často stáva… Tak rýchlo skazíme to, čo sme desaťročia hľadali.

Coverphoto: Photo by Sergey Sokolov on Unsplash

Facebook komentáre