Konečne sa niečo zmenilo. Tvoj život sa zmenil, tak si sa tešila. Bola si štastná a každé ráno vstávala s úsmevom na tvári. Večer si naopak nemohla zaspať. Pretože realita bola konečne krajšia ako tvoje sny, tak ako to hovoria vo filmoch. Konečne si bola schopná, uveriť tomu, že je to skutočné. 

Bolo. Našla si svoju spriaznenú dušu. Niekoho, kto keď aj mlčíš, sedí pri tebe a cíti sa dobre. Nie je jasnovidec. Žiadny chlap. Bolo to medzi vami všetko tak jasné, tak prirodzené. Preto sa nebál opýtať a ty si mu vždy povedala, čo sa deje. Mali ste to tak senzačne nastavené. Predsa však niekde bola chyba.

Čo sa stalo, potom?

pinterest.com

Povedal ti, že ťa miluje, ale na druhý deň tu už pre teba nebol. Čakala si každý deň. Stále nič. Žiadna správa, telefonát, žiadne počkám ťa pred domom. Chceš si to nebrať príliš k srdcu, no buďme k sebe úprimní… to nikdy nie je jednoduché. Nikto a nič nezabúda na niekoho, kto sa nám dostane dovnútra. Tvoje srdce. Bolí ťa, máš ho zranené. No stále stojíš na vlastných ako vždy. Neprosíš o pomoc a dostaneš sa z toho sama. Neviem ako dlho to môže takto fungovať. Ako dlho môžeš byť na to všetko naozaj sama?

Ako dlho to vydržia city, ktoré sú v tebe? Ako dlho môžu prežiť bez toho, čo ich živí? 

Prečo to už nezopakoval? Unáhlil sa? Možno to nechcel povedať. Dnes mu to príde príliš rýchlo. Nevadí. Ty to od neho nechceš, ak to nechce ani on.

Čo to nechápe?

Prečo už neprišiel?

Prečo ťa necháva samú, keď vie, že bez neho sama naozaj si?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zamiluj sa do jeho skutkov, nie do prázdnych sľubov

Prečo ho už viac nezaujíma, ako sa máš, ako sa cítiš a čo nové sa ti prihodilo? Chýba ti jeho záujem, ktorý mal. Chýba ti on, no najviac ti chýba vysvetlenie. Vysvetlenie, bez ktorého sa nedá pohnúť.

Prečo urobil to, čo povedal, že neurobí. 

Celé to predstieral? Premýšľaš.

O čo mu tým všetkým šlo? Nudil sa, alebo ho to proste len bavilo? No a teraz ho to baviť, očividne, prestalo?

Kedy sa ľudia konečne naučia hovoriť veci, ktoré myslia vážne a už nebudú svojimi slovami ubližovať ostatným okolo seba? Keď spravia chybu, nezvolia núdzový východ  a nenechajú za sebou bordel? Bordel, ktorý sa my snažíme pochopiť.

Veríme a dúfame v karmu. Vraj sa každému všetko vráti. Nejak ti to ale nepomáha. Nevieš ako sa s tým zmieriť, nevieš ako reagovať, keď sa vráti. Lebo napriek všetkému vieš, že príde ten deň. Deň, keď zaklope na dvere a prekvapí ťa. Však ste starí kamaráti. Veď mu chýbaš. Chýba mu tvoje vypočutie, tvoja osoba, tvoja povaha, chýbaš mu celá.

Ty naň však nečakaj. Viem, že prestať čakať na niečo, čo chceme, aby sa stalo, je ťažšie ako samotné čakanie. Tvoje srdce si to však nezaslúži, tvoje city si zaslúžia byť opätované dnes a nie zajtra, alebo keď bude mať čas.

Zaslúžiš si byť milovaná teraz, za to aká skvelá si a jediné, čo si nezaslúžiš, je on. Ten, ktorý odišiel a nepovedal ani zbohom…

coverphoto: thoughtcatalog.com

Ak sa vám článok páčil, viac o autorke nájdete TU: Alex Korčáková

Našu novú knihu o ženskom svete si môžete zakúpiť v predpredaji TU:

 www.moderneromany.sk

www.martinus.sk

Facebook komentáre