Áno, zažila som ju… Jednu neskutočnú nádhernú LÁSKU a aj práve preto to teraz tak neskutočne bolí. Milovala som a verila tak, ako doposiaľ nikdy v živote. Toľkokrát som to už oľutovala, ale v zásade nemám čo ľutovať. Teraz už neľutujem nič, iba ďakujem za možnosť prežiť ten krásny pocit. 

Možno iba tých päť rokov. Pokojne by mi ale stačili iba tie prvé dva z nich. Som však vďačná, že viem, čo to slovo znamená. Snažil si sa mi vysvetľovať, že buď miluješ človeka takého, aký je – s jeho plusmi aj mínusmi, alebo to potom nie je láska. 

A ono sa mi to naozaj stalo, milovala som ťa so všetkými tvojimi kladnými aj zápornými vlastnosťami. Toľkokrát som sa samej seba pýtala, ako som mohla byť tak hlúpa, naivná a veriť ti. 

Teraz mám na to iba jedinú odpoveď. 

pinterest.com

Ja som naozaj úprimne a celým svojím srdcom milovala, aj keď to nebolo od prvého pohľadu ani od prvého stretnutia. Išlo to pekne pomaly a postupne, no o to silnejšie a intenzívnejšie. Hovorí sa, čo sa rýchlo začne, rýchlo sa aj skončí… A toto malo svoj krásny vývoj a možno aj preto to tak dlho končilo. 

Teraz si poviem bohužiaľ, lebo o to bolestivejšie trápenie bolo ukončiť to. Vždy prišli situácie, keď som niečomu nechápala a pochybovala o sebe. Pýtala som sa ťa iba na jednu otázku. Či je v tom iná žena, lebo iba to by všetko vysvetľovalo a dávalo odpovede a vysvetlenia na to, ako si konal a ako si sa začal správať. 

Zakaždým si sa mi díval do očí a ubezpečoval si ma, že určite nie. Ty a tá láska k tebe zaháňali celú moju intuíciu viac a viac do kúta. V noci som nemohla spávať, často som od zúfalstva plakala, niekedy zvracala a niekedy sa len sebe do zrkadla smiala, ako ma tak veľmi môžu všetky tie myšlienky na neveru valcovať. 

Keď som to už naozaj nezvládala… 

Šli sme radšej od seba, ani neviem, koľkokrát to bolo, ale ty si sa potom stále objavil a bojoval si. A ja som ti opäť a opäť dávala šancu. Verila som, že teraz to už naozaj vyjde, že sa posunieme ďalej tak, ako si mi to sľuboval. 

pinterest.com

Dieťa, dom a stanem sa tvojou ženou. Vraj mám len vydržať. Celé si to vždy zvaľoval na prácu. Dnes už konečne viem, že v tom bola iná žena/ženy. A aj to, že si lavíroval medzi nami a mne si spokojne miliónkrát podlo klamal priamo do očí. Neviem či si aj jej sľuboval a predstavoval si si s ňou dom, dieťa a všetko ostatné, ale mne je to už jedno. 

Ja pre svoje ústupky a návraty ospravedlnenie mám…

A tým ospravedlnením je práve láska. Dúfam, že aj ty ho máš pre seba alebo možno ani žiadne nepotrebuješ. Nechcela by som byť tebou a pozerať sa na seba každý deň do zrkadla. Som si istá, že ja som sa do podvodníka, klamára, jednoducho do tohto chlapa nezamilovala.

Nesieš výzor mojej lásky a toho človeka stále, ale celá tvoja vnútorná stránka je už niekto úplne iný. Áno, ľudia sa menia! Niekto, koho nepoznám, nechcem poznať a nikdy viac s ním nechcem mať nič spoločné, pretože také typy ľudí v mojom živote priestor nemajú.

Každý máme svoje hranice a ty si tie moje už prekročil. Na mojej novej ceste pre teba viac miesto nie je.

Autor: Bambi

Coverphoto: Photo by Thought Catalog on Unsplash

Facebook komentáre