Želám ti, aby si vždy vedela prijať lásku. No nie hocijakú… Ale lásku, čo neutícha, skutočnú a pravú. Takú, ktorá bude dokonalým odrazom toho, čo vyžaruje tvoje srdce. Lásku, ktorá si neberie dane v podobe sĺz a sklamaní, pri ktorých budeš mať pocit, že tvojou povinnosťou je odpustiť. Lásku, vďaka ktorej pochopíš, že všetko ostatné, čo sa stalo predtým, malo svoj zmysel. Že sa to neudialo len tak, pretože sa osud s tebou škaredo zahral. Lásku, ktorá ti našepká, že je všetko konečne tak, ako má byť…

Želám ti to preto, lebo sama viem, že to nie je také jednoduché… Vedieť tieto city prijať. Občas sa ich zľakneme. Občas pred nimi ustúpime, lebo si pomyslíme, že je to len ďalšia hra. Občas nám opatrnosť nedovolí prijať lásku naplno. Občas sa stane, takúto lásku prehliadneme, pretože sa práve pozerám iným smerom a lipneme na láske, ktorá nás len nepekne obalamutila. A občas je naše srdce natoľko uzavreté, že ju jednoducho prijať nedokáže, hoci by veľmi chcelo.

unsplash.com

Preto ti želám, aby si sa už nikdy viac žiadnym rozhodnutím škaredo nepopálila…

Aby si dokázala povedať nie citom, ktoré v skutočnosti predstavujú len náplasť na v minulosti vzniknuté rany a sú iba slabou náhradou za skutočnú lásku. Aby si v niekoho sľuboch nehľadala to, čo tam nie je. Aby si včas pochopila, kde nájdeš bezpečie a kde zasa faloš. Aby si sa nestratila v niekom, kto sa stráca v jeho klamstvách. Aby si sa nebála osamote počkať na niekoho, kto za to stojí.

Aby si pochopila, že tvoje šťastie nezávisí od toho, koľkokrát ti niekto povie, že ťa má rád. 

A hlavne… Aby si si nikdy nepovedala, že tebe niečo také nie je súdené. Aby si nikdy žiadnemu vzťahu nedovolila, aby ti vnukol myšlienku, že ty nie si skutočnej lásky hodná. Aby si si vždy stála za hlasom tvojho srdca, pretože si budeš môcť byť istá, že ťa nikdy nezradí. Želám si, aby si v sebe zakaždým našla silu potrebnú na rozhodnutia, ktoré síce bolia, no odvedú ťa od tých, ku ktorým nepatríš.

unsplash.com

Viem, že je ťažké priznať si, že aj my sami môžeme byť láske prekážkou…

No mnohokrát to tak je. Mnohokrát sa my stávame tými, čo sú sami sebe najväčším nepriateľom. Tými, čo za klamstvami druhých hľadajú vlastné chyby a čo sa pre niekoho odmietnutie začnú vnímať menejcenne. Chcem ti len povedať, že to všetko je hlúposť, a poprosiť ťa, aby si pre jednu nevydarenú lásku nezačala cítiť vinu. Pretože aj ty si zaslúžiš vzťah, v ktorom ťa niekto prijme presne takú, aká si. Aj ty si zaslúžiš byť v niekoho očiach jedinečnou, bez ohľadu na to, čo sa stalo predtým.

Želám ti, aby láska vždy prišla do tvojho života v pravý čas. Aby lekcie pre teba neboli len slzavými údoliami, ale predstavovali skôr obdobia, ktoré ti v konečnom dôsledku viac dali, ako vzali.

Coverphoto: Photo by Pordán Krisztián on Unsplash

Facebook komentáre