Niektorých ľudí stretneme, aby nás zmenili k lepšiemu. A iní nám ukážu, akí byť nechceme. Vďační by sme však mali byť všetkým.
V živote som stretla množstvo ľudí, ktorí ma toho veľa naučili. Niektorí mi priniesli šťastie, iní ma sklamali a snažila som sa im neskôr vyhnúť…

Niektorí ma naučili ľúbiť a iní ma naučili ľahostajnosti. Ty si ma naučila nenávidieť. Naučila si ma vnímať moje chyby na tých svojich. A keby som ťa nenávidela dodnes, bola by som ako ty. Našťastie ale nie som…

Tebe som vďačná najviac.

pinterest.com

Lebo takú lekciu, akú si mi dala ty, mi do života nikto iný nedal. Vďaka tebe sa dnes nebojím ničoho zlého, čo ma v živote stretne. Jedine toho, že by som bola ako ty…

Dnes viem, že slabá žena intriguje a chce sa pomstiť, ale iba silná dokáže odpustiť a kráčať ďalej. Už nie som dobré naivné dievča. Sú ľudia, ktorým sa môžem poďakovať za to, že zničili to milé dievča vo mne. Našťastie patria kamsi do minulosti… presne tam je ich miesto. Pretože ich úloha v mojom živote sa už skončila.

Chcem ti povedať, že nie som ničím, ako si si myslela.

Nemohli sme byť kamarátky, lebo sme ľúbili toho istého muža. A ja som pri tebe spoznala tú najhoršiu stránku seba samej, nútila si ma robiť tie najhoršie veci, klamať a bojovať, aby som ochránila vlastnú hrdosť a nedovolila ti vyhrať.

Nevedela som, čoho všetkého som schopná. Aká zlá dokážem byť. Lenže bola som ako ty. Ako sa vraví, účel svätí prostriedky, a tak som si myslela, že konám v mene lásky. Napokon som si možno len chcela dokázať, že som lepšia ako ty. Netvrdím, že si taká alebo onaká, len jednoducho už nikdy nechcem byť ako ty.

Dúfam, že si si aj ty vzala niečo zo mňa. Želám si byť pre teba ponaučením, ukážkou toho, ako dokážeš ublížiť inému človeku. Neprajem ti nič zlé. Iba ti zo srdca želám, aby si bola šťastná. Aby si vedela, aké to je spraviť druhého šťastným. Aby si poznala skutočný úsmev bez strachu, že za rohom číha nepriateľ. Aby si odovzdala celé svoje srdce, nielen jeho maličkú časť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Minulosť už nezmeníš...

Láska nemusí byť vždy bojom…

pinterest.com

Nechaj si ho, je tvoj. Ľutujem, že som sa nesnažila menej. Pre mňa za to aj tak nestál. Ak si mu tak veľmi verila, prečo si bojovala so mnou ako blázon? Prečo si sa na mňa dívala so strachom, keď si si bola istá jeho láskou?

Jediný rozdiel medzi nami bol ten, že ja by som ho nechala odísť, keby som videla, že nie je šťastný. A ja… nemala som dosť síl bojovať s tebou. Možno by som nakoniec vyhrala. Ale po rokoch som bola taká unavená z toho neustáleho súperenia s tebou, že jeho ,,zbohom” bolo mojím vyslobodením.

A zatiaľ čo ty si s ním ostala, mne stačí by tou, na ktorú nikdy nezabudne…

Aby medzi nami neboli žiadne tajomstvá, na ktorých už aj tak nezáleží, mala by si vedieť, že ma vždy objal, keď ma stretol, napriek tvojmu zákazu. Že ti niekoľkokrát zatajil, že sme boli vonku, pretože zatiaľ, čo ty si ma nenávidela, on ma mal rád.

A stále má. A tiež viem, že mu stále chýbam. Sľúbila som mu, že ti nepoviem, odkiaľ to viem…

Sľúbila som si, že keď do môjho života príde muž, ktorého dokážem milovať, nikdy nebudem takou ženou, ako si ty. Nechcem byť preňho najlepšou partnerkou na svete, stačí mi, keď nebudem ako ty.

Ďakujem ti. Vďaka tebe som zistila, akou ženou nikdy nechcem byť.

Coverphoto: Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Facebook komentáre