Dúfam a verím. Presviedčam samu seba, svoje srdce, že príde deň, kedy to dokážem. Dokážem sa ti pozrieť do očí a držať ťa za ruku. Silno, silnejšie ako kedykoľvek predtým. Držať ťa a nepustiť. Držať bez strachu o seba. O svoje srdce. Bez strachu z tvojho odchodu. Už sa nebudem báť, že odídeš. Budem voľná a nebude ma ťažiť na srdci strach, ktorý mi tam narástol. No, musím ho prekonať. Musím sa s ním pobiť o svoje šťastie. O teba.

Verím, že prídeš, keď budem sama sebou. Keď sa budem znova smiať a nebude ma bolieť duša. Dúfam, že prídeš a uvidíš ten úprimný smiech, ktorý nebude chcieť ustať. A neustane, pretože budem silnejšia. Uvidíš, že to šťastie je skutočné. Uvidíš, že som to dokázala… naozaj. Lebo ty to poznáš, vždycky. Za mojimi očami sa nebudú skrývať slzy a práve vtedy to bude ten správny čas… náš čas. Čas, ktorý by som tak veľmi chcela mať hneď, už dnes. Začať byť spolu a lietať v oblakoch, stáť na zemi pevne, proti všetkému. Všetkým búrkam, ktoré tam budú. A práve pre tieto slová, pravdivé slová. Musím urobiť najťažšiu vec, akú môžem.

pinterest.com

Nesebeckú vec, vec z lásky. Nechať ťa ísť. 

Budem dúfať, že sa vrátiš. Že chápeš, čo práve robím. Pretože vždy ma chápeš viac, ako ostatní. Verím, že vidíš do môjho vnútra, ktoré trpí, lebo je bez teba. No nie je pripravené byť s tebou. Viem, že nie som pripravená. Stále mám strach, nech verím a milujem akokoľvek hlboko, vnútri sa skrýva niečo, čo potrebuje svoj čas. Ja ho potrebujem. Pre seba. Potrebujem byť niekde medzi nami a sebou. Znova nájsť, čo som stratila.

Ach láska, chcem ti dať to najlepšie zo seba, no viem,že takou dnes nie som.

A tak veľmi by som chcela byť. Chcela by som tu byť.. pre teba. Chcela by som pri tebe stáť a všetko s tebou prežívať od dnes až do konca. Chcela by som cítiť každý úder zo sveta, ktorý ťa stretne. Chcela by som byť tvojim štítom a mať ten svoj, v tebe. Chcela by som sa za teba vždy postaviť a bojovať. Chcela by som, aby si sa už nikdy necítil sám.

Chcem byť v tom všetkom s tebou. A aj keď teraz nemôžem, sľubujem, že toto všetko raz splním a zmením na realitu. Postavím sa na nohy a vybudujem si svoj svet. Svet, do ktorého ťa vždy pozvem. Budem veriť, že sa vrátiš. Možno neskôr a možno už čoskoro. Budeš vedieť kedy, nemusím ti to hovoriť, pretože si to ty a poznáš ma.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo dáš, to dostaneš

Si moja slabosť a moja sila zároveň. Si moje šťastie, ktoré nechcem, aby stratilo svoje čaro. Nechcem, aby kvôli mne prestalo žiariť. Chcem ti dať všetko, čo si tak zaslúžiš. Chcem byť tvojim šťastím tiež. Chcem byť dôvodom, prečo sa budeš tešiť na ďalší deň. Dôvodom, prečo sa už ani ty ničoho nebudeš báť. Pretože pokiaľ budeme mať seba, budeme v poriadku. 

Poznáš mojich démonov, ktorých chcem zničiť. Poznáš moje nálady, moje problémy, to všetko, čím som si prešla. Vieš o tom, aká som v noci o tretej. Aká som, keď sa naozaj snažím a keď naopak, je mi to všetko jedno. Poznáš moje vnútro… niekedy lepšie ako ja sama. Neviem, kedy si mu začal tak rozumieť. Kedy si zistil, že som komplikovanejšia než sa zdá, no predsa si to so mnou nevzdal. A presne to musím urobiť teraz ja. Nevzdať sa samej seba.

pinterest.com

Vieš, že musím trošku zabojovať a prestať na to myslieť. Na to, čo už viac nieje mojim životom, je to za mnou. No len ty vieš, že sa s tým musím rozlúčiť aj ja, čo som ešte neurobila, pretože inak ma to zničí. Zničí ma bolesť, ktorú cítim, keď sa prebudím. Keď si na to všetko spomeniem. Vieš, že musím prestať premýšľať, prečo to tak je. Musím. No chcem to dokázať sama. Bez teba. Chcem si prejsť tou bolesťou a prekonať ju.

Musím sa rozlúčiť s niečím, čo by nás zbytočne ničilo. S niečím, čo pre mňa tak veľa znamenalo. Chcem prekonať strach zo zabudnutia. Strach z toho, že už si možno nikdy nespomeniem.
A to nie je to, čo chcem. Aj keď sa to niekedy zdá ako najjednoduchšie riešenie.

Musím to uložiť do seba, lenže na zámok, ktorý otvorím len párkrát za život, aby som nezabudla, že aj taký je život. Občas zložitý, občas plný sĺz. No krásny, presne práve pre to. Pre to… aký je pominuteľný. 

Dúfam, že tu budeš, keď budeme obaja pripravení. Pripravení otvoriť svoje srdcia a začať novú kapitolu. Tú našu, ktorú už nikdy nebudeme musieť nechať. Budeme tu pre ňu. Pre našu budúcnosť. Naše šťastie. Pre náš nový zajtrajšok.

NÁŠ.

coverphoto: pexels.com

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná priamo TU.

 

Facebook komentáre