Táto žena bude odlišná. Žena, ktorá je zvyknutá byť sama a ktorá zvláda všetko úplne bez pomoci, bude iná ako všetky, ktoré si doteraz miloval. Môžem ti garantovať, že ona bude ťažký oriešok a že steny, ktoré si okolo seba vybudovala, budú naozaj vysoké.

Dlho bola sama na všetko a jediné, čo mala, boli práve jej steny. Sú súčasťou jej sveta. Sveta, ktorý si vybudovala úplne sama. Sú jej ochrancami a formujú aj ju. Chránia jej život, jej svet, ktorý patrí len jej. Dávajú jej pocit bezpečia a istoty, lebo dlho nemala nič iné len samu seba. Musíš pochopiť, že nájsť v tomto svete miesto pre niekoho ďalšieho bude pre túto ženu neskutočne ťažké. Bude to pre ňu výzva!

Žena, ktorá bolo zvyknutá byť sama, ti pravdepodobne bude hovoriť, že ťa nepotrebuje, že všetko zvládne aj bez teba a že sa nemáš starať. Možno sa ti bude zdať, že je to silná, nezávislá žena, ktorá naozaj nikoho nepotrebuje alebo nikoho vedľa seba nechce. Do istej miery to bude pravda. Ona to totiž naozaj zvládne sama a nemusíš sa starať. Ona naozaj dokáže žiť aj naďalej bez teba.

ALE len preto, že to naozaj dokáže a len preto, že ťa vo svojom živote nepotrebuje, to neznamená, že ťa tam nechce! To, že to všetko dokáže aj sama, neznamená, že nechce, aby si sa pozeral a bol na ňu hrdý. To, že dokáže prejsť svoju cestu aj sama, neznamená, že nechce, aby si jej robil spoločnosť.

Niekedy sa môžeš cítiť osamelý, ale je to ten dobrý druh samoty. Tá, ktorá sa po čase stane tvojou súčasťou a bude takmer taká krásna, ako keby si svoj život zdieľal s niekým iným. Pravda je, že keď je človek dlhšie sám, stane sa preňho táto samota pohodlnou a bude sa v nej cítiť bezpečne. Naučí sa spoliehať len sám na seba a starať sa sám o seba a o to, čo je najlepšie preňho.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
To, že nikoho nepotrebujem, neznamená, že nikoho nechcem

Takže, keď sa pokúsiš dostať do života takej ženy a narušiť jej samotu, môže to byť strašidelné. Narušíš nielen jej život, ale spolu s ním aj všetko, v čo doteraz verila a na čo bola zvyknutá.

Nebude to ľahké. Možno jej budeš musieť dať o niečo viac, ako si zvyknutý. Bude sa báť nielen toho, aby ťa pustila do svojho života a aby ti dovolila dostať sa za jej steny. Bude sa báť i toho, že keď ťa vpustí a začne ti veriť, tak zrazu jej samota prestane byť taká pohodlná, ako bola predtým.

Bude sa neustále báť toho, čo bude. Veď ČO AK ODÍDEŠ?

Ak naozaj miluješ ženu, ktorá bolo zvyknutá byť sama, prosím, buď pripravený ostať. Buď pripravený ju chytiť za ruku a uistiť ju, že aj keď to dokáže sama, si tu a môžeš jej pomôcť. Buď pripravený spoznať ju, jej život a pochopiť ju.

Nesnaž sa ju zmeniť… Rešpektuj svet, ktorý si vybudovala dávno predtým, ako si prišiel, a staň sa jeho súčasťou.

Buď naozaj pripravený zbúrať všetky jej steny a dostať sa do jej… do vášho sveta a nestarať sa, čo sa deje okolo neho. Ak toto všetko naozaj dokážeš, ona bude pripravená dať ti zo seba všetko a nikdy ťa nenechá odísť.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre