Bol to večer v práci ako každý iný. Ja za barom s úsmevom na tvári a ľudia pred ním s pohárikom v ruke.
Nalej prosím ťa ďalšiu.” ozval sa.
Bol to chalan, ktorého som poznala hodinu, ale mala som pocit, že ho poznám roky…. lebo presne taký chalan ako on, mi raz zmenil život.
Sedel na bare a ja som mu nalievala jednu borovičku za druhou…
Vieš, ja už takú ako ona nenájdem…ona je strop.” ( občas sa za tým barom cítim ako psychológ ) “Ale ona je živel a ja ju nechcem..ale aj chcem. Ja s ňou podpíšem papier, že patrí len mne..ale nebudeme mať vzťah..len bude moja.”

Sypal zo seba vetu po vete a ja som mala pocit deja vú… lebo som presne vedela, o čom rozpráva. On ju naozaj mal rád, ale ona bola živel. Poznala som ju. Bola presne ako ja. Len o pár rokov staršia. Nedala sa kontrolovať a nepatrila nikomu. Bola sama sebou a robila si, čo jej napadlo… užívala si život, aj keď už bez neho. A viem, že sa mali radi..lebo to na nich bolo vidno, ale bola preňho príliš. Nechcel byť s ňou, lebo vedel, že by ju nezvládol. Že by nezvládol jej slobodu a jej spontánnosť, pritom jej bol tak podobný, ale v niektorých veciach predsa tak odlišný. Bál sa, že by ju neskrotil a mal pravdu. Ona bola neskrotná, ale on nechápal že to nie je o skrotení.

Chcela len oporu. Niekoho, ku komu sa môže večer pritúliť a stať sa zraniteľnou a potom cez deň zase žiť svoj život presne tak bláznivo, ako ho milovala.

Nepotrebovala skrotiť, lebo niektoré ženy sú raz také, majú v sebe oheň, ktorý nevyhasne. Potrebovala vedľa seba chlapa, kvôli ktorému by sa jej oplatilo občas spomaliť a v ktorom by našla prístav a nie väzenie. Nechcela nikoho, komu musí vysvetľovať, že jej občas prepne, alebo že občas musí byť sama. Potrebovala niekoho, kto jej bude veriť a pri kom ona bude mať pocit, že tam bude pre ňu, ale zaobíde sa aj bez nej.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Na všetky z nás, ktoré sme sa pohli ďalej, aj keď to bolelo

Boli sme v tom rovnaké, až na to, že ona si toho niekoho našla. Nebol to on, ten, čo tam sedel na bare a opúšťal sa. Bol to chlap, ktorý jej nemusel nič zakazovať… ona sa niektorých vecí vzdala sama, lebo vedela, že by mu vadili…
Naliala som mu posledného panáka
A vieš čo? Ja ani nechcem vzťah,“povedal, vypil na ex a odišiel. A ona bola naďalej šťastná s ním…..s chlapom, ktorý sa nebál neskrotnej ženy..

coverfoto: pexels.com, foto: weheartit.com

Facebook komentáre