Viem, že chceš byť stále silná. Viem, že sa občas bojíš preukázať svoju slabosť, pretože by sa tak ľahko mohla stať terčom pre tých, ktorí ju chcú zneužiť. Viem, že plačeš potichu a tlmíš v sebe výkriky zúfalstva, viem, že tvoje vnútro sužujú strach i bolesť, no nikdy to na sebe nedáš znať. Viem to veľmi dobre… Každá z nás sa snaží neupadnúť. Všetky hľadáme motiváciu ísť ďalej, bez pádov, ktoré sú mnohokrát len prísľubom ďalších zranení.

unsplash.com

Lenže občas ten pád potrebujeme…

Preto si, prosím, dovoľ spadnúť. Je to nesmierne oslobodzujúce. Ten pocit, keď si dovolíš porušiť svoje vlastné zásady a namiesto toho, aby si zostala silnou, sa jednoducho vzdáš. Na chvíľu. Len preto, aby si prehodnotila, na čom skutočne záleží, čo ti za to stojí a kam sa chceš v živote ďalej (ne)posunúť. Zrazu nemyslíš na to, že musíš byť silná. Pre teba, pre iných – pre každého, na kom ti záleží a on tvoju silu bytostne potrebuje. Zrazu, len čo si dovolíš na to nemyslieť, sa dostaví neskutočne opojný pocit slobody.

A ten, drahá žena, niekedy potrebuješ. Potrebuješ sa vzdať, nech to už znie akokoľvek čudne. Nemôžeš byť silná nonstop. Niečo by som ti chcela pripomenúť… Že žiaden pád nie je symbolom slabosti. Zabudla si, že máš stále silu ísť vpred, nech sa práve nachádzaš akokoľvek vysoko či hlboko pod samým dnom. Pretože k tomu, aby sme nazbierali nové sily, nemôžeme zo seba stále dolovať maximum.

unsplash.com

Milá moja, na niečo si zabudla…

Žena má stále silu ísť vpred. Aj keď si dovolí padnúť. Aj keď práve nevládze, keď o sebe pochybuje, keď necíti nič iné len skľučujúci pocit totálnej samoty a beznádeje. Tú silu v sebe máš. Stále. Bez ohľadu na to, čo sa stalo či nestalo. My ženy totiž dokážeme „ťahať“ i vtedy, keď všetky okolnosti idú proti nám. 

Spomeň si na chvíle, kedy o tvojich slzách nik nevedel. Kedy si plakala iba vtedy, keď ťa nik nevidel.
Spomeň si na všetky tiché boje, ktoré nikdy neprekročili hranicu tvojho srdca.
Spomeň si na všetko, čo na chvíľu otriaslo tvojím svetom a ty si nemala inú možnosť, len začať ten svet opravovať a budovať ďalej.
Spomeň si na to, ako si si myslela, že to nezvládneš, a predsa sa stal opak…

Nezabúdaj, že si bola stvorená na výhry. A nezneguje to ani skutočnosť, že občas prežiješ nejaký pád. Výhrou totiž je i to, že po každej prehre začneš odznovu, že sa nepoddáš a neuväzníš v skľučujúcich myšlienkach, ktoré ti šepkajú klamstvá, že šancu na nové začiatky už nemáš. Máš. Máš ich stovky. Tak na to nezabúdaj, prosím. Žena má stále silu ísť vpred, nech sa deje čokoľvek, nech si dovolí smútiť či kričať… Vždy na úplnom konci, ktorý pre ňu znamená nový začiatok, tú silu nájde.

Autor: Laura L.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Láska, ktorá sa začína mnou a končí tebou

Coverphoto: Photo by Nsey Benajah on Unsplash

Facebook komentáre