Chcela by som to venovať tebe. Tebe, ktorá raz prídeš, možno si už prišla alebo si na ceste, a preberieš moje miesto. Píšem to tebe, ktorú budem zo srdca neznášať a nikdy ti toto všetko nebudem môcť povedať. Keby sa dalo, chcela by som ťa spoznať a uistiť sa, že si preňho dosť dobrá, ale viem, že to takto nefunguje.

Chcela by som ti povedať, aby si ho nemotala, a keď to s ním nebudeš myslieť vážne, prosím, odíď a nechaj ho tak.

weheartit.com

Budeš to ty, ktorá zaplní moje miesto v jeho posteli, v jeho myšlienkach.
Budeš to ty, ktorú bude volať zlatko a ktorá za ním bude chodiť do baru. Tebe bude písať, keď mu bude zle, bude opitý alebo bude mať na teba jednoducho chuť.

Keď ho niekto vytočí, budeš to ty, komu to bude hodiny rozprávať. Prosím, vtedy ho len vypočuj a súhlas s ním. Možno povedz svoj názor, ale nesnaž sa zmeniť ten jeho, lebo by to nebolo fér.

Ty budeš tá, v ktorej bude hľadať oporu, a, prosím, nesklam ho. Poznám ho a viem, že keď sa do teba naozaj zaľúbi, budeš preňho všetkým. Budeš jeho zlatko. Budeš jeho všetko a zniesol by ti aj modré z neba.

Musíš sa pripraviť, že nie je jednoduchý. Žije život, aký žije, a aj keď ti bude dávať všetko, možno budeš mať pocit, že je to nič. Ver mi však, že je to najviac, čo dokáže… daj mu čas, lebo bol sklamaný toľkokrát, že už prestal veriť na niečo skutočné.

A ak ti to všetko nebude stačiť, odkráčaj od neho a nečakaj, že sa to zmení. Nezmení. Ak ti bude vadiť to, že sa nenechá obmedzovať a potrebuje slobodu a ak ti nebude stačiť pocit, že sa niekedy v noci aj tak vráti k tebe, tak ho nechaj tiež. Budeš trápiť samu seba a takisto aj jeho.

Viem, že raz prídeš a že to bude tá najťažšia vec, ktorú budem musieť prijať. Dopredu sa ti chcem ospravedlniť za všetku nenávisť a za to, že to možno nebudem vedieť kontrolovať a že sa mu možno občas ozvem, len aby som to skúsila.

weheartit.com

Mala by si vedieť, že miluje svoju prácu a musíš to prijať, lebo ju nikdy nezmení. Mala by si vedieť, že má sny, o ktorých však často nehovorí… prosím, podporuj ho. Ver v neho, aj keď on často neverí sám v seba. 

Ver v neho, aj keď bude robiť blbosti a netlač naňho. Nechci od neho všetko hneď. Zvykni si na to, že miluje futbal a občas uprednostní futbal a kamošov. Nezľakni sa, keď sa opije a bude až moc úprimný. Vypočuj ho, daj mu pusu a on sa upokojí. Hovor mu, že ho ľúbiš… ale len keď to bude pravda.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Oslobodená

Púšťaj mu Paranoid… tých miluje. Miluje jedlo, na to sa priprav. Keď niečo uvarí, občas sa to nebude dať jesť, ale on to zje aj tak. Miluje Kinder Bueno a pokojne si s tebou dá pizzu v posteli uprostred noci.

Má v sebe ukrytú dušu chlapca, ktorá nikdy neumrie. Keď ho budeš pozorne sledovať, všimneš si to v každom jeho úsmeve. Vždy, keď sa usmeje, uvidíš tú radosť v jeho očiach… sleduj pozorne a garantujem ti, že sa doňho zamiluješ po každom úsmeve viac a viac.

Nečakaj od neho vyznania. Možno ti to napíše, ale ťažko takéto veci hovorí naživo. Keď sa urazí, daj mu pár dní, nech sa upokojí, a ten hnev ho potom prejde.
Miluje whisky a miluje ten bar. Čím skôr sa ho naučíš mať rada, tým lepšie pre teba. Možno sa ti najprv bude zdať, že je to tam úplne hrozné, ale keď sa posnažíš a zvykneš si, budeš to tam milovať, lebo je tam super.

weheartit.com

Keby som bola tvoja kamarátka a poznala by som ho, asi by som ti poradila, aby si od neho dala ruky preč. Aby si si s ním nezačínala, lebo sa momentálne nevie viazať a sám nevie, čo chce. Mohla by som ti tu písať do rána, aký je komplikovaný, ale občas úplne jednoduchý. Aký je úžasný a aké máš šťastie a zároveň by som ťa mohla aj varovať, že je to tiež pekný chuj. Má svoje pre a proti a ani zďaleka nie je dokonalý, ale má v sebe to niečo, čím si ťa získa, a ty budeš mať pocit, že naňho nikdy nezabudneš.

Možno by si sa spýtala, prečo ti to vlastne píšem? Lebo áno, stále ho mám rada. Nepýtaj sa ho na mňa, lebo ti asi nepovie nič, alebo len polopravdu, ale to, čo sme mohli mať, ale nikdy nemali, si budem pamätať navždy. Navždy bude on mojím princom a aj keď bude mať teba, nikdy nevymažeš to, čo sa už stalo. Raz mi povedal, že ho už asi nikto nebude milovať tak ako ja. Prajem ti, aby to bola pravda, lebo láska bolí a keby si ho milovala ako ja, tak by si trpela.

Chcela by som ťa poprosiť, aby si robila vždy to, čo cítiš. On to cíti občas rovnako, ale potrebuje nakopnúť.
Zo všetkého najviac ťa prosím o to, aby si ho milovala aspoň spolovice ako ja a aby si mu nikdy neublížila.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre