Trvalo ti dlho, kým si na neho zabudla. Kým si ho dostala z hlavy. Kým si prestala plakať do vankúša, pretože ťa bolelo celé telo z toho, ako ti chýbal… Nič nefungovalo, ty si nedokázala fungovať. Práca, ktorú miluješ ti už nič nehovorila a obľúbené jedlo si nedokázala dať ani do úst. Nechcela si nič iné, len zabudnúť. Nemyslieť, netrpieť. Už viac nie… Tvojim najlepším kamarátom sa stal tvoj gauč a nejaký pohárik, po ktorom si trošku zabudla, po ktorom si zaspala.

Po ktorom si cítila bolesť havy, nie srdca…

Je to už za tebou a ty si spokojná. Zvládla si to, už neplačeš a všetko vyliečil čas, v ktorom si bola sama so sebou. Postavila si sa na nohy. A je to už len zlý úsek tvojho života, ktorý je minulosťou. Konečne si opäť užívaš slnko a to ako hreje, konečne si dokážeš vychutnať dobré jedlo a nič ťa pritom neťaží na hrudi. Dostávaš do svojich pľúc čerstvý vzduch, ktorý ti dodáva dobrú energiu. Už nie si unavená ani zlomená. Poskladala si všetky kúsky tvojho srdca dokopy a bije ako pred tým, naplno.

pinterest.com

Toto všetko by bolo dokonalé, no má to jeden problém…

Je tu muž, iný, nový. Pravý opak toho, ktorý ti ublížil. Muž, ktorý sa snaží, vidíš to. Chce byť pri tebe a chce byť s tebou. Pozná tvoje rany a pochopil ich silu a jedinečnosť. Vidí v tebe ženu silnejšiu, ako ktorúkoľvek inú. Ženu, ktorá si zaslúži byť milovaná tým správnym spôsobom. Chápe aj to, že potrebuješ čas a dáva ti ho… Toľko koľko potrebuješ.

No ty… Ty máš strach. Že to možno nie je ten pravý. Že je možno rovnaký ako ten pred ním, alebo ti ide hlavou, že možno nie je dosť dobrý pre teba… A on len dúfa a verí, že je a ty mu čoskoro zaklopeš na dvere so slovami…. že ho tiež miluješ.

Ty máš ale strach. Prenasleduje ťa. Vieš aký je skvelý, no nemôžeš si pomôcť. A chápem ťa, máš za sebou niečo, čo už nechceš zažiť znova. Nevieš či by si tým znova prešla a či by ti zostala ešte nejaká sila. Ovplyvňuje ťa strach, ktorý je pochopiteľný, ale…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo ma naučila láska

Chcem ti dať radu. Viem, že to nie je jednoduché. Možno si stratená vo svojich myšlienkach a nikto tomu nerozumie, pretože nikto si tým za teba neprešiel. Ty si sa musela z toho bahna dostať a vieš, aké ťažké to bolo, preto si opatrná. No, polož si otázku, ktorá by ti mala pomôcť.

Vieš byť bez neho?

pinterest.com

A ja viem tvoju odpoveď. Viem, že to chceš tak veľmi, ako on. Pretože sa milujete. Je to úžasné. Je nádherné vedieť, že miluješ a že miluje aj ten druhý. Že cítite to isté a že môžete byť spolu. Nebráni vám v tom čas, ani nikto iný nestojí v ceste. Jediné čo musíš poraziť je len strach. Nemôžeš mu dovoliť, aby ti zničil niečo také úžasné, čo sa ti ponúka.

Nie je správne opustiť lásku, kvôli tej starej. A teraz je čas sa s tým starým úplne rozlúčiť. A ty vieš, že vďaka nemu, vďaka mužovi, ktorý je tvojím novým svetom, sa to oplatí. Že stojí za to, ísť do toho a prestať myslieť na to, čo bolo. Byť tu len pre neho a byť jeho.

Čo bývalo už viac nie je. Všetko sa mení, celý svet a s ním aj ty. Dnes si niekym iným a je to dobrá zmena. Verím tomu a ty musíš tiež. Nikdy nič, čo za to stojí, nebude jednoduché získať. A presne toto, je to najťažšie pre teba.

Zhodiť múry, ktoré si si postavila okolo seba, aby ťa chránili. Už ich viac nepotrebuješ. Máš jeho, on ťa bude chrániť, kým to budeš chcieť. Bude tvojim štítom. Jediné, čo musíš pre neho urobiť je, veriť mu…. tak ako on verí tebe a v teba.

Musíš veriť svojmu srdcu a tomu, že nie každý muž je len lekciou, ale môže byť darom.

coverphoto: Photo by Jacob Morrison on Unsplash

 

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná priamo TU.

Facebook komentáre