Venujem tým, ktoré chodia z jedného rande na druhé a hľadajú toho pravého. Venujem aj tým, ktoré trpezlivo čakajú na muža svojich snov. No predovšetkým tým, ktoré sa cítia skutočne mizerne, len kvôli tomu, že ešte nemajú svoju polovičku. Lebo viete, všetky ostatné už majú… Milé dámy, život je viac ako len čakanie na toho pravého. Život by sme nemali premárniť čakaním. Na chlapa, chlapca, frajera, milenca, manžela. Nepotrebujem nikoho k tomu, aby som sa usmievala.

Šťastná viem byť aj sama so sebou a ty to dokážeš tiež! Poznáš to pravidlo? Najprv musíš silno silne milovať sama seba. Následne budeš vedieť úprimne milovať aj svojho partnera a nie len jeho dokonalú predstavu, ktorú máš v hlave.

Prišiel tvoj čas. Si veľké dievča. Je čas pozrieť sa na seba v zrkadle, zložiť si ružové okuliare a úprimne si priznať, že si dosť dobrá. Dosť dobrá pre seba a dosť dobrá aj pre svet. Žiariš aj bez diamantového prsteňa na prste. Žiariš, aj keď nie si nikoho slnko, iba svoje vlastné vo vlastnej slnečnej sústave. A tak to má byť. Ty si tá, ktorá je prvoradá, dôležitá a ktorá presne vie, čo je dobré a čo naopak zlé. Potrebuješ sa stať svojou vlastnou najlepšou kamarátkou, psychologičkou aj vešticou. No v prvom rade sa musíš stať vlastnou hrdinkou. Vieš, ono je to tak, že frajer ťa nezachráni. Ani ťa neurobí nekonečne šťastnou, ak nie si predovšetkým šťastná sama so sebou. Všetko je to iba na tebe.

Muži sa netrápia ako my, neskrývajú sa pred svetom aj keď sú single. Žijú si svoj život, užívajú si každú chvíľu, minútu a doprajú si. Bezstarostne sa usmievajú, chodia von a spoznávajú nových ľudí. A to všetko dovtedy, kým ty sedíš doma a premýšľaš, ako by mal vyzerať tvoj vysnený partner. A na čo? Keď príde, príde. Bude aký bude. Ale dovtedy by si nemala zabúdať žiť. Plnohodnotne. Tešiť sa z maličkostí, z vlastných úspechov, zo slnka, z víkendu. Usmievať sa na seba, na rodinu, priateľov a neznámych. Bojovať keď to je ťažké. Za seba, za svoje sny a za tvojich najbližších.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ženy si zaslúžia rešpekt

Dúfam, že si to správne pochopila. Je čas. Tvoj čas. Len ty vieš skákať a lietať, žiť bez strachu, preliezť všetky hory sveta, ale predovšetkým, len ty vieš ísť von a žiť. To je podstatne viac, ako čakať doma za zatvorenými dverami na šťastie. Ono totiž nie vždy príde samé a zaklope priamo na dvere tvojho domu. Tak otvor tie dvere do sveta a neskrývaj sa pred ním, len kvôli tomu, že si sama.  A čo? Času je veľmi málo a ľutovať sa nie je práve trendy. Kto povedal, že nemôžeš ísť na kávu sama? Kto tvrdí, že na dovolenku chodia len rodiny alebo dvojice? Všetko po čom túžiš, máš na dosah ruky, treba si len veriť.  Najväčšiu chybu, akú môžeš urobiť je to, že budeš čakať. Hovoriť si, že raz budeš šťastná. 

Raz? Buď šťastná teraz! Teraz je ten čas. Sama pre seba. Sama so sebou.

coverfoto: artsfon.com, foto: tumblr.com

Facebook komentáre