Ženy. Tie s plameňom v duši, ktorý vidíš v ich očiach. Tie, ktoré milujú život, ale občas neznášajú celý svet.
Tie, ktoré majú sny a hrdo si za nimi stoja, aj keď sa na ne celý svet pozerá a nechápavo pritom prevracia očami.
Nechcú, aby si ich chápal… stačí, že budeš rešpektovať ich svet.

Ženy, ktoré si raz sľúbili, že sa nikdy nezmenia…

Že navždy zostanú spontánne a veselé. Že nikdy nikomu nedovolia, aby zničil to dieťa, ktoré sa v nich skrýva.  Nikdy nechceli muža, ktorý by ich chcel zmeniť. Pri najmenšom náznaku toho, že sa niečo začína kaziť, zamávali a nikdy viac sa neukázali.

pinterest.com

Nikdy nehľadali, lebo vedeli, že ten, ktorý má prísť, aj tak príde sám. Dávali však šancu, ale nikdy nie niekomu, kto sa pokúšal skrotiť ich. Nemohli by žiť s niekým, kto by im nevedel dať dostatočnú slobodu.

Ženy, ktoré navonok vyzerajú, že majú celý svet ťažko na háku. Že im je úplne jedno všetko… Opak je však pravdou. Tieto ženy sú najviac citlivé. Dokáže ich rozplakať malý opustený psík v útulku. Je im ľúto bezdomovcov, aj keď vedia, že si za to všetko môžu väčšinou oni sami.

Ženy, ktoré vyzerajú, že im je najlepšie osamote.
Ženy, ktoré sa väčšina mužov bojí osloviť, lebo sú až veľmi samostatné.

Lebo oni nepotrebujú nikoho pomoc, dokážu všetko samy. Pretože iba to, čo dosiahnu vlastným úsilím, má pre nich ozajstnú hodnotu. Nepotrebujú muža, aby ich zobral na nákup alebo im zaplatil dovolenku. Potrebujú a chcú spriaznenú dušu. Niekoho, kto bude počúvať, keď začnú rozprávať o svojich snoch.

Kto sa s nimi bude pozerať na hviezdy a aspoň sa pokúsi zacítiť vo vzduchu vôňu leta alebo zimy.

Potrebujú niekoho, kto takisto ako ony vie, že nemusíme brať všetko príliš vážne. Veď načo aj? Aj tak sa všetko vôkol nás raz skončí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dufám, že si na mňa spomenieš, nech budeš kdekoľvek

Takéto ženy chcú niekoho, kto je skutočný. Nie chlapa, ktorý si bude gélovať vlasy 30 minút predtým, než vyjde z domu. Nechcú manažéra najväčšej spoločnosti v meste, ktorý ich bude ťahať po večierkoch plných falošných ľudí.

Chcú niekoho, kto ich vezme do lesa, keď budú mať všetkého plné zuby..

Kto namiesto večernej telky bude počúvať, aký bol ich deň. Kto ich namiesto drahej reštaurácie vezme na cheeseburger so slaninou do Mekáča… A to najlepšie o polnoci.

Takéto ženy sú úplne normálne…

pinterest.com

Vedia ti ponúknuť všetko… Iba všetko. Ony sa totiž púšťajú iba do vecí, v ktoré na sto percent veria. Do všetkého sa vrhajú s „horúcou“ hlavou. S elánom i s vierou, a čo sa týka vzťahov, často sa to skončí zlomeným srdcom. Lebo vieš, nie každý je pripravený na ženu, ktorá sa už po prvom rande vidí pred oltárom… S tebou po svojom boku.

Pravdou je, že niekedy na to nie je pripravená ani ona sama. Miliónkrát si sľúbila, že nebude hľadať princa v každom, kto jej povie pár pekných slov. Toto je však niečo, čo nedokáže zmeniť.

A hoci sú spokojné aj samy, aj takéto ženy túžia po svojom princovi a po svojej rozprávke… Možno o tom nehovoria, lebo vedia, že raz ten niekto aj tak príde. Takéto ženy budú stáť pri tebe v dobrom aj v zlom. Aj keď ťa ráno cestou do práce pošlú do pekla, ver tomu, že ťa večer budú čakať s večerou a s dobrou náladou.

Budú ti chcieť ukázať celý svoj svet a je len na tebe, či to budeš vedieť prijať…

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre