Ľudia, ktorý majú byť v našom živote, v ňom budú. Situácie, ktoré sa majú stať, sa stanú a veci, ktoré potrebujeme vidieť, uvidíme v ten správny čas. Problémy, ktoré máte, sa vyriešia tým najlepším spôsobom.

Vždy som premýšľala nad situáciami, v ktorých som sa ocitla a v hlave som mala otázky: Prečo?!?Ako to!?

Po čase som však našla odpoveď v sebe.

Uvedomila som si, že sa dostávame do situácii preto, lebo sa do nich dostať potrebujeme. Občas potrebujeme stretnúť ľudí, ktorí poriadne otrasú našim svetom. Potrebujeme slzy, aby sme viac vážili úsmev. Občas sa potrebujeme stratiť. Občas potrebuje spadnúť dole, aby sme sa dostali ešte vyššie.

Všetko sa deje pre niečo.

pinterest.com

Nič nie je len tak. Všetky veci, ktoré sa dejú, nás formujú, aby sme sa dostali presne tam, kam sa dostáť potrebujeme. Nie vždy uvidíme veci, ktoré chceme vidieť, pretože oveľa dôležitejšie sú veci, ktoré vidieť potrebujeme, aby nám ukázali to správne na našej ceste.

Slzy sú nato, aby nám vyčistili cestičky. Úsmev nato, aby zahojil rany. Či už naše alebo rany iných ľudí. Úsmev lieči, nie len nás ale aj druhých. Aj napriek všetkému, aj napriek tomu, že sa tvoje srdce láme, nezlom srdce aj druhým ľudom. Je toľko vecí na svete, ktoré sú stále dobré. Je toľko ľudí na svete, ktorí stále darujú lásku a nečakajú za ňu na oplátku nič.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tak prečo si stále s ním...?

Je toľko dobrých ľudí, ktorí vedia darovať svoje svetlo iným. Každý jeden človek môže dať dôvod tomu druhému, aby veril v dobro ľudí a tohto sveta. Na svete sú aj zlé veci, no my sa snažme vidieť práve tie dobré. Veci, pri ktorých je naše srdce doma. Pri ktorých cítime, že skutočne žijeme.

Veci, pri ktorých zabúdame pozerať na telefón. Buďme s ľuďmi, pri ktorých utečieme z reality. Stále je toľko dobrých vecí, ktoré zatieňujú tie zlé. Miluj tak, ako keby tvoje srdce nikdy nepoznalo sklamanie. Usmievaj sa tak, ako keby tvoja duša nikdy necítila smútok. Tráv čas s tými, ktorých miluješ, ako keby to bolo poslednýkrát, čo ich vidíš a môžeš objať. Zanechávaj vo všetkom to dobré, váž si malé veci a zistíš, že tie malé veci sú vlastne veľké.

Život, ktorý žijeme, je presne o nás. To, čo vravíme, a ako sa správame, tým sa nakoniec staneme. V čo veríme nakoniec príde. To, načo myslíme, si k sebe pritiahneme. Myšlienky sú často krát práve tie najsilnejšie zbrane. My sami si budujeme seba a svoj život. Nikto iný to za nás neurobí. Preto ži život, na ktorý budeš hrdá!

AUTOR: Radka Radičová

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre