Každý vo svojom živote nájde niečo, čo ho napĺňa a robí šťastným. Niečo, čo ho baví a pri čom zabúda na problémy okolitého sveta. Určite aj ty niečo také máš. Že nie? Tak vstaň a utekaj to objaviť! Či už je to šport, čítanie kníh, spoločné prechádzky, alebo výlety, spomeň si, ako sa pri tom dokážeš parádne uvoľniť.
Nádych. Výdych. Zhlboka dýchaj a užívaj si prítomnosť danej chvíle.

Keď si už prišiel na to, čo je tvojmu srdcu blízke a čomu sa chceš venovať, neprestávaj! Rob to stále dookola, zlepšuj sa! Nevidíš žiadny posun?

Nemôžeš čakať zázraky hneď po pár dňoch.

pinterest.com

Musíš si prejsť vlastnou cestou, na ktorej keď vytrváš a nevzdáš sa, uvidíš svoje výsledky. Stačí sa obzrieť dozadu a uvidíš to, čo si predtým nevidel. Pomaly sa dostávaš na vrchol svojich síl a myslíš si, že už viac nedokážeš? Nie…Vytrvaj… Je to ťažký boj, ktorý má víťaza i porazeného, no nedovoľ mu, aby si bol ty ten, kto prehral. Máš na to! Každý z nás na to má, aj keď o tom pochybujeme.

Povedz si, že to zvládneš a že TY budeš ten šampión. Mnohokrát sa potkneš, mnohokrát spadneš, ale pozri sa na to z inej stránky. Po každom páde si sa postavil a pokračoval si ďalej. Každý pád ti dodal silu a ešte väčšie odhodlanie. Stal si sa silnejším. Stal si sa silným tak, ako by si si ani vo sne nepomyslel, že by si mohol byť.

Možno si predtým neveril, že by si to mohol zvládnuť, no teraz sa pozeráš z vrcholu miesta, kam si sa postupne prebojoval.

Nezahodil si tú šancu! A ja ti gratulujem! Dokázal si to a to úplne sám. Nebolo to nakoniec až také ťažké, však? Teraz, keď stojíš tu a pozeráš na svoje začiatky, neveríš, ako si to dokázal. Chcel by si sa vrátiť naspäť po toľkej drine? Po bolestných pádoch a na konci síl?

pinterest.com

Nie! Samozrejme, že nie. Aj tento veľký úspech je však iba začiatok. Začiatok k ďalšej kapitole tvojho stúpania. Alebo si už dosiahol, čo si chcel a uspokojíš sa s tým? Nie… Stanov si nový cieľ a prekonávaj samého seba. Nebuď sám sebe prekážkou.

A keď  sa jedného dňa, ten posledný deň obzrieš, povieš si a poviem ti to aj ja… SOM NA TEBA HRDÝ!

Dokázal si to, čo si kedysi v sebe objavil a zapálil. Nevzdal si sa, ale vytrval si. Bolelo to, no aj tak si tu. Stanovil si si cieľ, ktorý si dosiahol, ba aj posunul ešte vyššie.

A povedz mi…. Nebola tá cesta krásna? Bola krajšia ako samotný cieľ? O to tu práve ide. Vidíš, ako si sa zmenil a nadobudol nové hodnoty ? Áno, aj ja to vidím.

„Ak chcete byť šťastní, stanovte si ciele, ktoré budú riadiť vaše myšlienky, oslobodia vašu energiu a budú inšpirovať vašu nádej.“     Andrew Carnegie

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď sa zamiluješ príliš skoro

Autor: Anonym

Coverphoto: Photo by Vinicius Amano on Unsplash

Facebook komentáre