Naučila som sa, ako mám žiť bez teba. Bolo to moje najhoršie obdobie, ale som na seba hrdá, že som to zdolala a pozbierala sa. Chcela som ti ešte toľko povedať, ale veľa slov nebolo vyslovených. Chcela som ti povedať, ako mi na tebe záleží, ako ťa mám rada, ale nič z toho sa nestalo… Ty si sa utiahol, začal si ma ignorovať a ja to nepotrebujem.

Život ma naučí, ako mám žiť bez istých ľudí, a naučí ma aj to, ako žiť bez teba. 

pinterest.com

Poviem ti pravdu – je to ľahšie bez teba. Netrápim sa každý deň, že čo je s tebou, kde si, s kým si, či si s druhou a tak ďalej. Už ma to prešlo a nie preto, lebo mi už na tebe nezáleží, ale preto, lebo som už z tohto vzťahu unavená. A za ten čas, čo sme spolu boli, si ma vyčerpal – nie fyzicky, ale psychicky. 

Unavila som sa a už nemám ďalej ani silu bojovať za teba či za náš vzťah. Keď ja tebe nestojím za nič, tak ty by si mi mal stáť za všetko? Tak takto sa my naozaj nebudeme ďalej hrať. Ja nebudem viac tvojou hračkou a nebudem skákať, ako si ty zmyslíš. Bola som ti dobrá iba vtedy, keď si niečo potreboval, inak si o mňa ani nezakopol. 

Teraz sa to všetko zmení, náš kruh sa otočí o stoosemdesiat stupňov a ja budem tá, ktorá sa už ďalej nebude vtierať, nebude ťa hľadať. Musím to zmeniť a hlavne musím zmeniť sama seba. Musím prísť na to, koho potrebujem k svojmu životu či ku šťastiu a koho zasa nie. 

A ty si práve ten, ktorého už nepotrebujem. 

Bude mi lepšie, ak to všetko nechám za sebou a nebudem sa ďalej usilovať, aby ten náš vzťah bol ako kedysi. Časy sa menia, a tak sa mením aj ja. 

pinterest.com

Zapamätaj si, chlapče, že ak ženu ignoruješ, učíš ju žiť bez teba a tá žena bude natoľko silná, že sa to naozaj raz naučí. Naučí sa, ako zdolávať prekážky sama, ako byť silná v tých najhorších chvíľach, a hlavne to, ako žiť ďalej bez teba. 

Nebude to pre ňu ľahké, ale ona to zdolá ľavou zadnou. Preto, lebo je žena a je silná dáma. A silné ženy sa nevzdávajú len tak, bojujú až do poslednej chvíle, až do poslednej kvapky. Či už to za to stojí, alebo nie, no bude bojovať naďalej. 

Raz príde zlom a bude sa za všetko hnevať, ale potom sa s tým zmieri a ide ďalej. A to sme my ženy. Ženy, ktoré sa nevzdávajú a bojujú. Berte si z nás príklad a buďte aspoň trošku také ako my a skúste zabojovať aj vy, lebo ženu to už časom unaví a prestane byť taká, aká bola. 

Vtedy prídete na to, čo ste stratili. Prosím vás, nestraťte nás. My sme bez vás stratené a vy bez nás takisto. Bojujte spolu, aby ste váš vzťah mohli ďalej rozvíjať. A hlavne ako posledné – majte sa radi a nikdy si nerobte jeden druhému zle, lebo potom ten váš vzťah stroskotá. 

Autor: Marika K.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Všetko, čo potrebujem, už mám

Coverphoto: Photo by Yoann Boyer on Unsplash

Facebook komentáre