Je to tá istá otázka, ako keby sa ma niekto spýtal, či si prajem viac slobodu, diskotéky, neobmedzenosť, chlapcov, zbesilé noci, z ktorých si nič nebudem pamätať, rýchle jazdy, nezabudnuteľné spomienky alebo či moje srdce viac túži po plnohodnotnom vzťahu, po mužovi, ktorý ma bude milovať so všetkými mojimi chybami – a že ich nie je naozaj málo. Či moje srdce túži po zodpovednosti, záväzkoch, rodine, domove a závislosti na druhej osobe…

Sloboda je tak krásna, tak lákavá, tak jednoduchá. Ponúka toľko neobmedzených možností, z ktorých si môžeme vyberať a zažívať nezabudnuteľné zážitky. 

pinterest.com

Viem, že bez teba by bol môj život jednoduchší… 

Tak veľa veci by bolo ľahších, mnohé rozhodnutia by mi išli od ruky a nemusela by som sa nad nimi pozastavovať. Znova si skúsiť ten krásny bezstarostný život, odísť večer a vrátiť sa ráno so spomienkami na noc plnú zážitkov.

Nemať žiadnu zodpovednosť ani záväzky, byť s kým chcem a kde chcem! Znova vybehnúť na kávu so svojimi najlepšími kamarátmi a nebáť sa žiarlivostných scén. Ísť na párty a nemať obavy, že budú z toho problémy, opiť sa bez akýchkoľvek hádok a výčitiek, iba sa zabávať. 

Život s tebou ma však láka oveľa viac…

Od začiatku som počúvala, že to nebudem mať s tebou jednoduché, samej mi to bolo jasné. Si žiarlivý, náladový, puntičkár. Nepamätám si, kedy som naposledy vybehla večer von bez tvojej spoločnosti, aby sme sa nepohádali. Ani si len nespomeniem, kedy by som nebola v strese, keď si vypiješ viac ako dosť. 

Nepamätám si, kedy si ma sám od seba pozval na večeru, do kina alebo si ma zobral niekam na výlet bez toho, aby som do teba minimálne mesiac nehučala, že chcem niekam vypadnúť, nesedieť celý čas medzi štyrmi stenami a nežiť v stereotype. Nepamätám si na voľný víkend. na ktorý by si mi vymyslel plán, alebo neofrflal ten môj s tým, že si unavený a ja neviem, čo je to pracovať, lebo nič nerobím. 

pinterest.com

Všetky tieto veci zamrzia, zabolia, nahnevajú, sklamú… 

Nehovorím, že mi nikdy nenapadlo, aké by to bolo bez teba, aké by to bolo, keby som bola slobodná. Napadlo… Už toľkokrát mi to napadlo, ale s každým ďalším problémom, ktorý prichádzal, som vedela, že ťa milujem čoraz viac a viac. 

A dnes? Dnes už presne viem, ako ťa milujem, viem, že tak veľmi, ako ťa milujem dnes, tak ťa budem milovať aj zajtra, aj pozajtra, aj o týždeň, o mesiac či o rok. Tak veľmi ťa budem milovať už do konca života, lebo viac už milovať nejde.

Lebo ťa milujem najviac, ako milovať viem…

Lebo s tebou plánujem celú budúcnosť. Od spoločnej domácnosti, psa, cez svadbu, deti, druhú pubertu až po starobu niekde na bielej terase, na húpacích kreslách s jointom v ruke a pivom na stole.

Aj keď to nie je vždy jednoduché, náš život je plný talianskeho muzikálu a aj keď kričíme, hádame sa, odchádzame jeden od druhého, viem, že to prejde. Veď predsa o tom je láska, o tom je život, o kompromisoch. 

Aj keby sa mi naskytla akákoľvek príležitosť…

Aj keby som mohla vrátiť čas, vybrala by som si teba, vybrala by som si život s tebou, vybrala som si tie tisícky problémov, ktorými si musíme prejsť a ktorými si budeme prechádzať celý život. 

Život nie je jednoduchý, život je zákerný, ale je tak veľmi krásny, keď ním prechádzame s niekým, koho skutočne milujeme!

Teším sa na budúcnosť s tebou, teším sa na všetko, čo príde, lebo s tebou som skutočne slobodná, lebo ma miluješ takú, aká som, a vieš, že iná už nebudem. A za to ti ďakujem! 

Autor: Petra Pažičanová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo som musela odísť...

Coverphoto: Photo by ANDI WHISKEY on Unsplash

Facebook komentáre