Tie najdôležitejšie ponaučenia, ktoré nám doslova zmenia život, získame práve v období, o ktorom si myslíme, že predstavuje náš koniec. Prestaneme dúfať, že raz budeme šťastní, a už vôbec neveríme tomu, že sa vďaka týmto životným skúšam staneme omnoho silnejší. Nikdy predtým sme sa totiž necítili slabšie, bezradnejšie a zúfalejšie. Avšak keď sa to najhoršie pominie, uvidíme aj to, čo sme predtým prehliadli. Každé nešťastie nám totiž ponúka možnosť poučiť sa. Premyslieť si, či skutočne zlyhali iba iní, alebo nemáme na tom, ako sa cítime, podiel svojej viny i my.

Dnes sme pre vás pripravili úryvky a citáty z vašich článkov, ktoré sú dôkazom toho, že silní ľudia neplačú nad tým, čo sa im stalo. Ale vezmú si z tejto skúsenosti ponaučenie…

Verím tomu, že niektorí ľudia si naozaj musia prejsť peklom vo vzťahu. Je to preto, že raz stretnú osobu, ktorá si prešla niečím podobným. Budú si rozumieť tak ako nik na tomto svete. Budú sa rozprávať aj bez slov. Jednoducho ak sa jeden druhému pozrú do očí, nepocítia len lásku. Ale potrebu chrániť. Nikdy toho druhého nezraniť. A toto dokáže pocítiť iba niekto, kto bol zranený tak veľmi, že na lásku už prestal veriť…

Nie je dôležité to, čo vidíš očami. Ale to, čo pri svojich najbližších cítiš, keď ti je najťažšie. Ten, čo ťa prinúti usmiať sa, aj keď ťa celý svet rozplakal, ten je najdôležitejší… No kým na to niektorí z nás prídu, urobia množstvo chýb. A práve takýchto ľudí zo svojho života vylúčia, pretože si myslia, že krása a túžba je to, na čom záleží…

Láska si nežiada čas. Vzniká tu a teraz. Láska nechce žiadne obety ani slzy. Chce prinášať úsmev a blažený pokoj na duši. Láska nikdy nebola komplikovaná. Je jednoduchšia ako čokoľvek iné. No my ju často v márnej nádeji cítime i tam, kde nie je.

Teraz už naozaj verím, že každý človek, ktorý bol, je a bude v mojom živote, je pre mňa jednou z troch možností. Je pre mňa testom, trestom alebo darom. A je jedno, v akej oblasti.

Najväčšou slabosťou našich sŕdc, tak citlivých a vnímavých, je to, že ich hlas nepočujeme. Jediný spôsob, ako nám môžu preukázať svoj nepokoj, je bolesť, ktorú aj tak vždy dlho prehliadame. Až raz, keď budeme schopní uvidieť pravdu a precitneme do reality, zistíme pôvod tej bolesti. No zväčša je už neskoro… Zväčša to urobíme až vtedy, keď naše srdcia krvácajú a ich rany sa už nikdy nescelia.

Nehľadaj toho pravého, ak dnes nikoho nemáš. A nechci, aby sa dokonalým stal ten, koho ľúbiš teraz. Jedno i druhé predstavuje obrovskú chybu, ktorou ublížiš nielen iným, ale najviac sebe. Nič totiž nepokazilo inak krásne životy ako práve idealistické lietanie v oblakoch…

Viem, že je rozdiel milovať a prosiť o trošku lásky. Viem, že kompromis sa v mnohom líši od skutkov, kedy ideme sami proti sebe. Viem, že nikdy nebudem nič viac ľutovať ako práve chvíle, kedy som so slzami v očiach prikývla na niečo, čo mi ubližovalo.

Ak je to láska, jeho najväčším strachom bude predstava, že ti niekto ublíži. A nikdy on nebude tým, kto tak urobí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty o láske, ktoré vám otvoria oči a ukážu vám, že v prvom rade je vždy potrebné milovať samého seba

Každá nešťastná láska predstavuje obdobie, počas ktorého prijímame to, čo nebolo stvorené pre nás. A potom nám neostáva nič iné, len smútiť za tým, čo už nikdy nebude. Môžeme si byť istí, že niečo také sa už v našom živote nezopakuje. Nikdy. Navždy nám táto etapa ostane len v spomienkach a jediné, čo musíme urobiť, je prijať to. Zmieriť sa s tým, že tie najkrajšie veci sú možno zadarmo. No a potom sú tu také, ktoré budeme až doživotne splácať. Smútkom a nostalgiou, ktoré zo svojej duše nikdy celkom nevyženieme.

Najdôležitejšou skúškou, akú má pre nás život prichystanú, je naučiť sa milovať tak, aby nás to nezničilo. Včas rozpoznať lásku od potreby dokázať si, že nie sme na tomto svete sami, a naučiť sa rozlíšiť, ktorému vzťahu zasvätíme svoj čas a z ktorého zasa odídeme dúfajúc, že nás srdce čoskoro prestane bolieť.

Verím tomu, že tie správne osoby nás nikdy nezradia. Nedovolí im to ich srdce. A tí, čo tak urobia, jednoducho nie sú stvorení pre nás. Možno mali byť v našom živote len chvíľu a možno vôbec. No ak by mali zotrvať navždy, nikdy by sa nestalo nič, čo by nás prinútilo uvažovať, či sú pre nás tými správnymi.

Život je príliš krátky na to, aby sme si ubližovali kvôli niekomu, kto ubližuje nám.

Najčastejšou chybou, ktorú vo vzťahu zvykneme robiť, je, že toho druhého považujeme za zmysel nášho života. Môže byť naším priateľom, láskou, niekým, kto nám pomáha vstať, keď spadneme, niekým, kto nás inšpiruje, ťahá vpred… Ale zmyslom nie. Je to predsa náš život. Iba náš. A tak prečo za jeho zmysel považovať inú osobu?

Ak niekoho vo svojom živote máme natrvalo, tak sme to práve my. Tí ostatní sú len vedľajšie postavy. A je len na nás, akú veľkú dôležitosť im dáme. Zrania nás len v takej miere, v akej to my dopustíme…

Silná žena hodná pozornosti a rešpektu nebude nikdy vystrájať, aby k sebe prilákala muža. Sebavedomá žena vedomá si svojej ceny si počká, kto o ňu prejaví záujem a je si istá tým, že k sebe pritiahne iba klenoty, ktoré rozžiaria jej život…

Správny vzťah ťa nikdy neprinúti premýšľať o tom, či večer zaspávaš vedľa správneho človeka, pretože to teplo v jeho objatí ti potichu odpovie na každú otázku.

Ďakujeme za každý článok, ktorý nám pristane v našej mailovej schránke ulomkyzeny@gmail.com. Viac vašich článkov nájdete na webe v sekcii Blog. Každý deň jeden váš príspevok zdieľame na našich sociálanych sieťach – FB fanpage Úlomky a Instagramovom profile @vase_ulomky.

Facebook komentáre