Je 3. januára 2:15 ráno…
Všade okolo mňa je ticho a tma.
Nemôžem spať.
Niečo sa zmenilo.
Cítim to… 

Včera večer som si pridala novú profilovú fotku. Chcela som už niečo nové, niečo nepoznané a ako som čítala článok od Dušana Kadleca, ako si zvýšiť sebavedomie, tak som medzitým našla aj takúto jeho myšlienku: (BTW, odporúčam sledovať jeho príspevky, spoznať jeho životný príbeh, počúvať podcasty a nechať sa inšpirovať, NEoľutujete!)

„Zmeniť spôsob, ako vnímam ja samu seba a ako chcem prezentovať seba a svoju osobnosť, ale tiež zmeniť to, ako ma vnímajú ostatní tam vonku.“

unsplash.com

A vtom som našla odpoveď… 

Tú fotku som chcela zmeniť už niekedy v júni minulého roka. Ale nedarilo sa mi to. Vtedy som so sebou nebola tak spokojná ako teraz. A predsa všetko príde v ten správny čas. Treba len veriť načasovaniu svojho života. Verte mi, stojí to za to.

A akosi mi to nedá nespomenúť. Rozmýšľam aj nad všetkými tými mužmi, respektíve „mužmi“, s ktorými som mala čo-to dočinenia. Aké fotky mali oni, ako sa prezentovali na sociálnych sieťach. A musím povedať, žiadna sláva. Vďakabohu za to, že som cítila, že mám od nich ujsť a odísť. Že som si vážila samu seba natoľko, že som im dala zbohom. Aj keď to bolo bolestivé a ťažké. 

Samozrejme, v prvom rade pre mňa… 

Ale teraz keď nad tým tak premýšľam, nemám čo ľutovať. Boli to chlapci prezlečení za mužov. Chlapci, čo tak veľmi chceli byť mužmi, že som sa nechala oklamať. Viem, moja vina, ale mám zo seba teraz radosť. 

Hoci, priznávam, vtedy by som im najradšej spravila niečo zlé, aby som sa sama cítila lepšie. Chcela som sa pomstiť za to, ako mi ublížili. Ako ma namotávali, ako som im ja hlúpo verila a naletela na všetko, čo povedali, ale nespravili. 

unsplash.com

Ale tak to je moja naivita… 

To je moja ženská zraniteľná vlastnosť alebo skôr dúfam – že to bola moja vlastnosť. A tiež dúfam a verím, že som konečne dospela do štádia, ktoré mi pomôže vidieť triezvo, a že sa nenechám opantať sladkými rečičkami. 

My ženy potrebujeme skutky. Slová premenené na realitu, na skutočnosť. Nestačia písmenká či prázdne sľuby. Bohužiaľ, čím ďalej, tým viac žijeme vo virtuálnej dobe, kde muži prichádzajú o svoje schopnosti. Pretože zdravá, inteligentná, krásna a rozumná žena sa nenechá oklamať. Nebude reagovať na klamstvá a zlé zaobchádzanie. A nebude tolerovať menej ako to, v čo verí, že si zaslúži najviac. LÁSKU…

Autor: Valery

Coverphoto: Photo by Jeffery Erhunse on Unsplash

Facebook komentáre