Zo začiatku bolo všetko pekné. Povedala by som, že až dokonalé. Prežívala som pocity šťastia a radosti. Vedela som, že vždy budeš pri mne stáť, nech sa bude diať čokoľvek. Užívali sme si spoločné chvíľky plné radostných okamihov. Mnoho zážitkov sme spolu zažili. Milovali sme naše životy, ktoré do seba bezchybne zapadali.

Keď ti bolo zle, vždy som stála pri tebe. Spravila by som pre teba prvé aj posledné. Tak veľmi mi na tebe záležalo. Bolo to tak aj opačne. Keď mi bolo najhoršie, vždy si mi pomohol aj ty. Ten úžasný pocit, že ťa mám…

Verila som, že to bude navždy…

pinterest.com

Osud to však chcel inak, ako som to chcela ja. Zrazu sa niečo stalo. Bohužiaľ, už sa nikdy nedozviem čo. Jednoducho nastal koniec, koniec všetkého. Zrazu sa to všetko na mňa zosypalo. Prišlo to tak nečakane. Odišiel si. Len tak, zo dňa na deň.

Nič nenasvedčovalo tomu, že nastane koniec. Bol to šok. Možno som ťa strácala celý ten čas, iba som to nevidela. Možno si to celý čas na mňa iba hral a išlo ti iba o to, aby si mi ublížil. Bohvie, ako to vlastne celé bolo.

To, čo prišlo potom, nedokážem opísať. Zostalo v mojom srdci prázdno. Zostala som sama. Práve ty, ktorý si mi hovoril, že mi pomôžeš, že ma nikdy neopustíš, si odišiel. Klamal si mi. Nestála som ti ani za vysvetlenie, ktoré som si zaslúžila. Asi si mi žiadne nedal práve preto, že žiadne nebolo.

Nedokázal si sa mi pozrieť do očí a nedokážeš to ani teraz.

Ty sám veľmi dobre vieš, ako si mi ublížil, ako hlboko si ma ranil. Nikdy nebudeš vedieť, ako som sa cítila. Toľko preplakaných nocí. Množstvo zničených dní. Svetlo v mojom živote na chvíľu zhaslo. Zostala iba tma…

Niekde v nej som sa snažila udržať na nohách, ale spadla som. Netušila som, čo bude nasledovať. Myslela som, že je to môj koniec. To som ale ešte nevedela, že aká som silná. Po tom všetkom som nabrala odvahu a silu. Po mnohých pokusoch, ktoré boli neúspešné, sa mi podarilo vstať. Dostala som sa opäť na nohy.

Zmenila som sa. Dnes som vďaka tebe úplne iným človekom.  

pinterest.com

Dnes si beriem z tejto veľkej lekcie viacero ponaučení. Práve ľudia, ktorí má zrážajú k zemi, ma robia silnejšou. Ak si myslia, že sa hnevám, tak sú na omyle. Ja som im odpustila, ale iba kvôli sebe. To však neznamená, že som zabudla. Chcela som mať po tom všetkom pokoj.

Áno, bolo mi za vami smutno a niekedy ešte stále aj je. Ale vy ste sa tak rozhodli, bola to vaša slobodná vôľa. Aj napriek tomu, že som vás nechcela nechať odísť, som vás nechala. Aspoň ste mi ukázali, ako ste si ma vážili a mali radi. Stále ma dokáže prekvapiť, akú nenávisť v sebe máte.

Kde vlastne beriete tú odvahu o mne stále rozprávať zle, a pritom ma v podstate ani nepoznáte. Prajem vám, aby ste raz aj vy pochopili svoje chyby. Tak ako ja, ani vy nie ste dokonalí. Niekedy stačí iba o sebe popremýšľať a pripustiť, že iní majú možno pravdu.

Ja som začala nanovo, od úplného dna. Každý jeden človek časom ukáže, kým v skutočnosti je. Naše správanie hovorí o nás viac, ako si myslíme. Ja každému prajem iba to, čo si zaslúži.

Nikdy na nikoho nezabudnem, práveže naopak, každý deň na vás všetkých spomínam. Dlhujem vám obrovskú vďaku. Ani neviete, ako ste mi pomohli. Po všetkom tom zlom, prišlo zas a znova to dobré…

Autor: Júlia Kotianová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kedy zostať a kedy odísť?

Coverphoto: Photo by Jeremy Bishop on Unsplash

Facebook komentáre