Dlhé, stereotypné dni sú už dávno preč. Večery, kedy som pomedzi slzy lapala po dychu, si už pamätám len ako spomienku. Myslela som si, že musím zostať s niekým, kto si ma neváži, len aby som nebola sama.  S niekým, kto si nevedel nájsť čas, urobiť kompromis či riešiť problémy. Vždy bola všetko moja chyba a vraj som vždy vyvádzala kvôli maličkostiam, ale keď na tých maličkostiach tak záleží…

Časom som si zvykla prispôsobovať sa, až som stratila samu seba. Stratila som sa v zachraňovaní už dávno skrachovaného vzťahu. Neustále rozchody pri každom probléme, potom znova spolu a stále dookola, začarovaný kruh. 

unsplash.com

Chytala som sa každej malej nádeje na záchranu… 

Začala som riešiť naše problémy, zobrala som všetko do vlastných rúk a vyriešila každučký problém. Urobila som náš vzťah znova fungujúcim, až som zistila, že som vo vzťahu s osobou, s ktorou nechcem stráviť zvyšok svojho života. Bol to niekto úplne iný, ako ten človek, do ktorého som sa kedysi zamilovala. Pýtala som sa samej seba: S kým to vlastne som? Čo sa s nami stalo? 

Vedela som, že táto rozprávka nebude mať šťastný koniec, no tiež som vedela, že nebude také jednoduché ju len tak dopísať.

Rozhodla som sa zostať v tom vzťahu a pomaly zabúdať (zvolila som zbabelý variant, ale jednoduchší), hľadať si iné záľuby, vypĺňať svoj voľný čas s priateľmi, lenže keď prestal byť stredom vesmíru on a ja som začala znovu hľadať samu seba, zrazu prišiel aj záujem o spoločné chvíle. 

unsplash.com

Avšak ja som si šla tvrdo za svojím… 

Znovu sa nájsť. Bola som rozhodnutá pozbierať každý svoj zlomený kúsok, znovu sa dať dokopy a začať odznova. Odznova s niekým, komu bude záležať na tých maličkostiach minimálne tak, ako mne. 

Nezameriavala som sa na to, aby som si niekoho našla, zameriavala som sa na seba. Začala som behať, začala som robiť veci, ktoré ma robili šťastnou. Zamilovala som sa do času stráveného sama so sebou. Lebo nie nadarmo sa hovorí, že až keď miluješ seba, môžeš milovať aj iných. 

Neistoty o mojich rozhodnutiach tu boli stále, myslela som, že už nikdy nebudem milovať niekoho tak, ako predtým. Lenže milujem. Znovu. Rovnako. Len s tým rozdielom, že dnes už viem, aké je to byť milovaná. Znovu nájdená. Znovu sama sebou. 

Autor: Michaela

Coverphoto: Photo by Hootan Safiyari on Unsplash

Facebook komentáre