V tvojom živote sa zrazu dejú veci, ktoré nevieš pochopiť. Nerozumieš tomu, ako je to možné, kde sa stala chyba…  Veď si bola dokonale šťastná. No tvoje srdce je už príliš zranené na to, aby sa dokázalo postaviť bolesti. A ty už iba mlčky trpíš ďalšie rany a slzy ukrývaš na dne duše. Prepadá ťa pocit, že si stratená a nenachádzaš cestu von. Túžiš utiecť, ale nemáš dosť síl. Nie si stratená. Stále je cesta, aj keď ju práve teraz nevidíš. Lebo skutočne stratení sú len tí, ktorí sa už nesnažia stať lepšími. 

Hľadať cestu je ako hľadať v knižnici knihu, o ktorej vieš, že tam je, ale zatiaľ ju nevidíš. Musíš obísť policu aj z druhej strany. Je to ako hľadať štvorlístok v záplave trojlístkov. Cítiš, že tam niekde je, ale musíš sa na skupinku zelených lístkov pozrieť z mnohých uhľov, kým ho uvidíš. Alebo, keď chceš vidieť vychádzať slnko, no zatiaľ ho zakrývajú konáre stromov. Musíš urobiť pár krokov, aby ti nezacláňali a potom sa môžeš pozrieť znova.

pinterest.com

Ako zistíš, že kráčaš po správnej ceste? Daj na svoju intuíciu! Nenúť sa do niečoho, čo ťa naozaj nebaví. Ak niečo nebude v poriadku, tvoje pocity ťa ihneď upozornia.

Nečakaj od ostatných, že pochopia každý tvoj krok. Priateľom nebudeš musieť nikdy vysvetľovať tvoje rozhodnutia a tí ostatní si aj tak budú myslieť svoje… bez ohľadu na pravdu. Dôležité je – obklopiť sa správnymi ľuďmi. Takými, ktorým môžeš zavolať aj o pol noci – nikdy  ti nevynadajú, že si ich zobudila a jednoznačne ti prídu na pomoc.

Neboj sa zmeniť čokoľvek v tvojom živote, čo sa ti nepáči. Neboj sa zmeniť sa k lepšiemu. Staň sa ženou, na ktorú budeš pyšná. Viem, že si jedinečná a úžasná bytosť, ktorá si zaslúži len to najlepšie. Nie je sebecké uznávať svoju vlastnú originalitu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kedy stratíš ženu...

Bolesť sa ťa bude snažiť zraziť na kolená. Ale ty sa nesmieš nechať ovládať. Aj keď sa k tebe niektorí ľudia nezachovajú pekne, alebo máš pocit, že osud s tebou nie je spokojný, keď ťa tak skúša, také veci sa stávajú a patria k životu. Keď spadneš, musíš vstať. Nebudeš na seba pyšná, ak ostaneš na dne. Budeš to ľutovať a trápiť sa. 

pinterest.com

Buď vďačná za každý deň svojho života. Lebo každý nový deň je ako nepopísaná prázdna strana v zošite. Len ty rozhodneš, čo bude obsahovať na konci dňa. Či bude opisovať deň presne takého života, aký si vždy chcela, alebo bude len spomienkou na ďalší všedný deň, na ktorý by si najradšej zabudla. Sprav si zo života úžasné dobrodružstvo, ktoré si budeš sama závidieť.

Nezabudni na to, kým skutočne si. Nezabudni aká si. Nedovoľ ľuďom, aby ťa zmenili. A ak sa ťa niekto pokúsi zničiť, tak vstávaj znova a znova, pokým nepochopí, že bojovať proti tebe je zbytočné. Ľudia, ktorí ubližujú druhým, majú zvyčajne veľký problém sami so sebou. Majú pocit, že je nespravodlivé, aby bol šťastný ktokoľvek v ich okolí, kým oni sa trápia. Pravé šťastie znamená byť spokojná sama so sebou a so životom, aký žiješ. Ty to už vieš. Tak sa drž svojej cesty a nedaj sa ovplyvniť správaním ľudí.

A ak máš pocit, že žiadna cesta neexistuje, určite si dokážeš vytvoriť vlastnú. Všetko pôjde, len nezabudni ostať silná.

coverphoto: unsplash.com

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná priamo TU.

Facebook komentáre